Kdo je kdo: Ing. Ondřej Höppner

Ing. Höppner je jedním z nejúspěšnějších šéfredaktorů a tvůrců na českém trhu tištěných médií. Vytvořil nebo spoluvytvořil několik desítek titulů, z pozice šéfredaktora nebo vydavatele vedl tři úspěšné deníky a několik týdeníků: Večerník Praha (zástupce šéfredaktora), Spy (šéfredaktor), Aha! (zakladatel, šéfredaktor), SuperSpy (šéfredaktor), Šíp (šéfredaktor), Nedělní Blesk (šéfredaktor) a další.  Většinou to funguje tak, že si noviny nebo časopis vymyslí, udělá a pak je i řídí.

Ondřej Höppner

Ondřej Höppner

Na mediálním trhu působí od roku 1992, tedy přes 20 let. V roce 2008 absolvoval roční stáž v BBC v Londýně. Byl první, kdo v České republice začal používat na titulní straně koláže nebo fotomontáže, jichž byl často i autorem. Je autorem fenoménu módní policie, který je dnes nedílnou součástí všech společenských časopisů.

Všechny články autora v rámci iMagazinu …bezpolitikcekorektnosti.cz

V letech 2004 – 2008 vycházely tři deníky s logem, které  navrhl nebo přepracoval (SuperSpy, Aha, Šíp). To je unikát, který zřejmě nemá obdoby nikde na světě. Je m.j. autorem vtipných popisků (Spy), které jsou pro jeho práce charakteristické.

Na internetu se podílel na Blesk.cz, založil web pro deník Šíp s názvem deniksip.cz, je autorem grafiky portálu Prvnizpravy.cz a portálu Protiproud.cz. Od roku 2011 vydává troje ve vlastním vydavatelství Malostranské noviny.

Je autorem asi 50 písní, které složil pro dadaisticko – existencionalistický kabaret Jitro modré slonice.

Zdroj.