Kdo je kdo

 

Erika Hájková

Erika Hájková

Erika Magdaléna Peprná

Profesí právnička, doktorka práva obojího, především pak autorského, dalším vzděláním homeopatka. Erika Magdaléna je rozena jako Hájková, dcera spolupracovníka, žurnalisty, publicisty a spisovatele Petra Hájka. Žena v domácnosti – to především. 

Více o autorce →

 


 

Markéta Šichtařová (2)

Markéta Šichtařová

Markéta Šichtařová

ystudovala VŠE v Praze, obory hospodářská politika a finanční trhy, absolvovala studijní pobyt v Německu. Působila na analytických pozicích ve Volksbank CZ, kde se časem stala hlavní ekonomkou. Z pozice odešla ve svých 28 letech, aby založila svoji vlastní analytickou a konzultační společnost Next Finance, s.r.o. Její názory se pravidelně objevují v mediích (tištěných, rozhlasových i televizních). Celkový počet jejích článků a citací v médiích přesáhl číslo 10 000.

Více o autorce →


 

František Matějka - 2015

František Matějka

František Matějka

František Matějka (*1970) je český bloger, pro kterého je individuální svoboda a odpovědnost jedince nejvyšší hodnotou, stojící nad jakýmkoli politickým či společenským zřízením. Je držitelem ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz, v roce 2013 se umístil na třetím místě, v roce 2014 na místě druhém. Býval místopředsedou Strany svobodných občanů, kterou spoluzakládal.

Více o autorovi →


 

Michal Semín

Michal Semín

Michal Semín

V polovině 80. let jsem konvertoval ke katolické víře a zapojil se do činnosti „protistátních“ spolků. Dva týdny před Velkým Listopadem jsem byl vyhozen ze studií na Pedagogické fakultě UK za založení nezávislé studentské organizace. V důvěře k „novým pořádkům“ jsem se několik let angažoval v ODA a řediteloval jsem Občanskému institutu.

Více o autorovi →


 

Ondřej Höppner

Ondřej Höppner

Ondřej Höppner

Ing. Höppner je jedním z nejúspěšnějších šéfredaktorů a tvůrců na českém trhu tištěných médií. Vytvořil nebo spoluvytvořil několik desítek titulů, z pozice šéfredaktora nebo vydavatele vedl tři úspěšné deníky a několik týdeníků: Večerník Praha (zástupce šéfredaktora), Spy (šéfredaktor), Aha! (zakladatel, šéfredaktor), SuperSpy (šéfredaktor), Šíp (šéfredaktor), Nedělní Blesk (šéfredaktor) a další.  Většinou to funguje tak, že si noviny nebo časopis vymyslí, udělá a pak je i řídí.

Více o autorovi →


 

Ladislav Jakl

Ladislav Jakl

Ladislav Jakl

Narodil se 17. 12. 1959 v Chebu. Syn Stefanie (zemřela roku 2011) a Václava Jaklových, má tři starší bratry (Miroslav, Jiří, Václav). Maturoval na chebském gymnáziu. V roce 1979 přesídlil do Prahy, původně na studia. Absolvoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. Pracoval v různých profesích od závozníka po vedoucího kulturního střediska.

Více o autorovi →


 

Petr Bahník - Předseda Akce D.O.S.T.

Petr Bahník

Petr Bahník

Historik, kreslíř, spisovatel, vlastenec a požitkář. Miluje Pána Boha, svou českou vlast, matku, ženu i synka, Čechy a Češky, Poláky, Rusy,Francouze  i Němce, jakož i ostatní Evropany,  celý svět a všecky lidi na něm,  Eskymáky, Cikány, Židy a Araby nevyjímaje. 

Více o autorovi →


 

Petr Hájek | foto: protiproud.cz

Petr Hájek

Petr Hájek

Spisovatel, publicista, zakladatel a první šéfredaktor časopisu Reflex, v posledních deseti letech – do 28. února 2013 – státní úředník: Vicekancléř prezidenta Václava Klause a jeden z jeho nejbližších spolupracovníků a poradců. V novém Institutu Václava Klause vede sekci pro humanitní a mediální studia. Vytvořením „kontrarevolučního časopisu Protiproud“ se vrací do mediální praxe.

Více o autorovi →


 

Petr Markvart

Petr Markvart

Petr Markvart

Dlouhodobě se zabývá politickou analýzou zemí Blízkého východu a severní Afriky. Do poloviny 90. let dlouhodobě žil a pracoval v Sýrii, Libanonu, Jordánsku a Iráku. Za své poslední návštěvy Sýrie v létě 2012 se setkal s vedoucími osobnostmi hlavních náboženských skupin, aby potvrdil, že náboženské záležitosti jsou pouze záminkou a uměle živenou mystifikací, které mají sloužit ke zničení země.  

Více o autorovi →


 

Petr Štěpánek

Petr Štěpánek

Petr Štěpánek

Absolvent Pedagogické fakulty v Hradci Králové. Hrál s rockovými skupinami Spektrum, Fragment, Natural, Odyssea a Unisono. Natočil s nimi čtrnáct alb, včetně sólového CD Largo doloroso. Je autorem asi 200 písní. Po roce 1989 se věnuje také novinařině. Stál u zrodu českého soukromého regionálního televizního vysílání, poté byl redaktorem České televize. Články a komentáře publikuje v tisku a na internetových serverech.

Více o autorovi →


 

PhDr. Radomír Malý

PhDr. Radomír Malý

Radomír Malý

Nar. r. 1947 v Brně v rodině bývalého prvorepublikového státního úředníka, vězněného za protektorátu v koncentračním táboře Bernau a po r. 1948 šikanovaného kvůli „buržoaznímu smýšlení“ a náboženskému přesvědčení. Vychován katolicky, koncem 60. let vystudoval historii a pomocné vědy historické na brněnské univerzitě, v letech 1970-2 zaměstnán jako historik v uměleckohistorickém muzeu v Kroměříži, odtud propuštěn kvůli náboženskému přesvědčení, až do r. 1989 vykonával méně kvalifikované práce prodavače knih a archiváře technických výkresů.

Více o autorovi →


 

Tomáš Haas

Tomáš Haas

Tomáš Haas

Je analytikem s dlouholetými zkušenostmi s poradenstvím pro státní správu. V letech 2009 – 2010 působil jako poradce předsedy Vlády České republiky, v letech 2005 – 2008 jako poradce Prezidenta České republiky. V 90. letech byl poradcem Vlády ČR, ministra vnitra ČR, a také asistentem primátora Hlavního města Prahy.

Více o autorovi →


 

Václav Klaus mladší

Václav Klaus mladší

Václav Klaus, mladší

V roce 1993 absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor matematika – geografie. Tématem jeho diplomové práce bylo Geografické zpracování výsledků voleb 1992. V letech 1998–2014 byl ředitelem soukromého gymnázia PORG v Praze a poté sítě škol PORG v Praze a Ostravě. PORG se v té době mj. umístil na prvním místě výsledků z hlediska státních maturit.

Více o autorovi →


 

Yekta Uzunoglu

Yekta Uzunoglu

MUDr. Yekta Uzunoglu

MUDr. Yekta Uzunoglu (či kurdsky Yekta Geylanî) (narozen 1953 Silvan, Turecko) je známý soudobý kurdský spisovatel, překladatel, lékař a podnikatel s kurdsko-arménskými kořeny. Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny.

Více o autorovi →